To co hledáš, hledá tebe. Rúmí

Martina Kusá

certifikovaná lektorka jógy a jógové terapie

Naše cesty se spojily v mých 15. letech, tehdy ještě ne napevno. Potom znovu o mnoho let později, zpočátku zlehka. Od roku 2011 už se to pouto ale nikdy nepřetrhlo a jóga postupně pronikla do mého těla, hlavy a do každé situace mého života. Není tu jen, když ráno procitnu, zdravím slunce a nový den ze své jógové podložky a zároveň ze stoje na hlavě srovnávám své tělo, rozpoložení duše a úhel pohledu na okolní svět, je tu pořád, ne se mnou, ale ve mně, v každé buňce mého těla, v každém nádechu a výdechu.

Časem se ve mně usídlila až tak hluboce, že jsem si dovolila začít předávat své znalosti a osobní zkušenosti dál. Než jsem ale před ostatními poprvé rozbalila jógovou podložku, potvrdila jsem svou touhu po vědění certifikovaným studiem jógy v ČR a v Indii. Zároveň se pravidelně vzdělávám a účastním seminářů, workshopů a jiných jógových akcí.

Ale není to jen studium knih a přednášek mých moudrých učitelů, velký podíl na mém vzdělání mají moji klienti. Každý dotaz, či jakákoliv nesrovnalost na těle, duši, srdci, mě posouvá dál a vyzývá k tomu, abychom společně našli cestu, která uvolní zablokovanou energii, rozuzlí zapletené myšlenky či usazené vzorce v nás. 

Věnuji se především individuálním lekcím, mými klienty jsou často lidé přetížení informacemi, úkoly, lidé, kteří přes všechny diplomy z úspěšných školení o time managementu vedou neustále probíhající závod s časem. Díky svým dlouholetým zkušenostem z manažerských pozic pro to mám velké pochopení.

Často je to velká výzva a současně trénink, aplikovat pravidla jámy a nijámy při jednáních s (nejen) korporátními mocemi ... a pozorovat, co se děje, co můžeme změnit, ovlivnit, jak se v dané situaci zachovat, jak naslouchat svému tělu a jeho signálům, jak si udržet svůj vnitřní klid, a co víc, jak ho předat dál tak, aby se ve výsledku všechny síly harmonicky spojily ve vyrovnanou, klidnou a podporující energii.

Pojďme přijít společně na to, jak toho dosáhnout.